EO TECH VUDU PRECISION 3.5-18X50MM MD1
Eotech
Additional information
UPC
Manufacturer Part Number
VDU3-18FFMD1
Adjustable Parallax
Yes
Adjustment Size
.1 MRAD
Elevation Adjustment
50 MOA
Eye Relief
3.50"
Length
14.84"
Magnification
3.5-18x
Optic Coating
Fully Multi-Coated
Package Height
4.0
Package Width
7.7
Power
3.5-18
Product Type
Accessory-Scopes
Reticle
Illuminated MD1 MRAD
Shipping Weight
3.95
1 in stock
SKU: LIP|EOVUDU3-18FPMD1 Category: Tag: Brand: Product ID: 220829
Reviews
There are no reviews yet.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
E-mail
Password
Confirm Password
1 in stock